Co byste si v Olomouci neměli nechat ujít

  1. BEST hotel Garni
  2. Novinky hotelu
  3. Co byste si v Olomouci neměli nechat ujít

Naše levné a kvalitní ubytování v Olomouci hosté využívají zejména v případech, kdy už dopředu mají naplánovaný nabitý program a na větší výlety v něm nezbývá čas. Umístění hotelu v těsné blízkosti historického centra však nabízí možnost krátkých poznávacích procházek, které vydají za celodenní výlety.

Památky – kousek historie

Sloup Nejsvětější Trojice, nejznámější olomoucký turistický cíl, není třeba dlouze představovat. K jeho slávě přispělo také zapsání na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2000. Od hotelu k němu dojdete za patnáct minut: vyjděte hlavním vchodem a vydejte se doleva ulicí Na Střelnici. Pokračujte ulicemi Zámečnická a Opletalova až na Horní náměstí. Hurá, jste na místě!

V centru by se daly trávit hodiny a hodiny, pokud ale máte jen pár minut a potřebujete tři „must-see“ tipy, všechny je najdete právě na Horním náměstí: Sloup Nejsvětější Trojice, městská radnice a historický orloj se vám dokonce vejdou na jednu společnou fotku.

Věž olomoucké radnice se tyčí do výšky 75 metrů a nepřehlédnutelná je už z dálky. Součástí je rovněž vyhlídkový ochoz, na který můžete vyšlápnout v letní sezoně, tj. od 19. 6. do 10. 9. Organizovaný výstup probíhá vždy v 9:30, 11:00 a 15:00 hodin a zajišťuje ho informační centrum, ve kterém probíhá rovněž sraz účastníků. Výstup na věž je zdarma. Více se dozvíte přímo na stránkách Magistrátu města Olomouce.

Čelní stěnu radnice zdobí slavný olomoucký orloj, který je jedním z mála svého druhu na světě. Pochází z 15. století, jeho současnou podobu navrhl v duchu socialistického realismu Karel Svolinský. Mezi postavičkami tak dnes můžete vidět kopáče, tkadlenu, diskaře, zahradníka, řezníka, fotbalistu, bednáře, matku s dítětem a mnoho dalších „lidových hrdinů“. Orloj hraje pouze jednou denně ve 12:00 hodin, a to v pracovní dny i svátky.

Po obvodu náměstí i v přiléhajících bočních uličkách najdete spoustu menších i větších hospůdek, ve kterých můžete procházku spláchnout lahodným chlazeným mokem. Hned je ta turistika lákavější, co?

Novinky hotelu
, ,
Olomoucké akce, které stojí za to si pohlídat
Konec roku v Olomouci

Další podobné články