Olomoucké akce, které stojí za to si pohlídat

  1. BEST hotel Garni
  2. Novinky hotelu
  3. Olomoucké akce, které stojí za to si pohlídat

Největší a nejstarší česká květinová událost – zahradnická výstava a veletrh Flora Olomouc – každý rok přiláká desítky tisíc návštěvníků. Přehlídka unikátních květin, okrasných dřevin a aranžování, doplněná veletrhem a zahradnickými trhy, je vždy jedinečným zážitkem. I mimo termíny konání těchto velkých výstav je toho k vidění spousta – otevírací dobu Botanické zahrady, Rozária a Sbírkových skleníků najdete na tomto odkazu. Za pozornost stojí také olomoucké městské parky, které jsou přístupné nepřetržitě a zdarma.

Vánoční trhy

Zpravidla měsíc před Štědrým dnem v centru každý rok startují vánoční trhy. Stánky s punči, jídlem a (nejen) vánočním zbožím lemují radnici i Dolní náměstí. Součástí je vždy nadupaný program plný umělecké produkce a zábavných aktivit pro děti. Už cítíte tu vůni punče? Aktuální informace zjistíte na webu www.vanocnitrhy.eu.

Další akce v Olomouci

Duben není jenom aprílový měsíc, zvídaví filmoví nadšenci ho mají neodmyslitelně spojený s mezinárodním festivalem populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Pořadatelem je Univerzita Palackého v Olomouci a historie festivalu sahá až do roku 1966. V současnosti se jedná o jednu z největších vzdělávacích událostí v Evropě a nejenom studenty určitě potěší, že vstupy na projekce jsou pro akreditované účastníky festivalu zdarma. Více se dozvíte zde.

Především v letních měsících to žije na Korunní pevnůstce. Historicky významný prostor nyní slouží pro pořádání řady kulturních a reprezentačních událostí. Aktuální program najdete na tomto webu. V areálu se nachází také Pevnost poznání, která nabízí bohatý program pro děti i dospělé a přístupná je každý den. Mezi několika stálými expozicemi si najde své téma každý příznivec neformálního vzdělávání.

Že nevíte, kam dřív? Nepropásněte ani jednu událost a rezervujte si ubytováníBest hotel Garni ještě dnes!

Novinky hotelu
, , , ,
Co byste si v Olomouci neměli nechat ujít

Další podobné články