Konec roku v Olomouci

  1. BEST hotel Garni
  2. Novinky hotelu
  3. Konec roku v Olomouci

Historickým centrem města se line vůně punče a rozléhají se koledy, tmu rozjasňují všudypřítomná světýlka a lidé konečně nikam nespěchají, nýbrž postávají v hloučku s přáteli a nasávají adventní atmosféru – to jsou olomoucké vánoční trhy, které patří k nejvyhledávanějším nejen v česku, ale i ve střední Evropě.

Každoročně se konají zhruba měsíc před Štědrým dnem. Jednotlivé body programu bývají každý rok různé, dle zkušeností z loňských let se však i letos můžete těšit na bohatý kulturní program a super gastro nabídku. V blízkosti radnice bývá umístěno pódium, které každý den hostí umělce z různých odvětví, od talentovaných začátečníků po profesionály zvučných jmen. V přilehlých ulicích navíc narazíte na řadu komorních scén, které svou úrovní městem organizovanému programu směle konkurují. Určitě se nezapomeňte zastavit na Olodvorku, v Baru Zahrada nebo ve vnitrobloku Uncle Ferro. V Šemberově ulici se zase můžete pokochat uličkou lemovanou nazdobenými vánočními stromky, kterou každoročně tvoří sami nadšení obyvatelé.

Samotné trhy se tradičně rozprostírají po obvodu Horního i Dolního náměstí. Ve stáncích objevíte prodejce upomínkových drobností, praktického vybavení pro domácnost, oblečení, hraček, dobrého jídla a pití. Součástí doprovodného programu bývá rovněž slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který se stává dominantou náměstí až do prvního týdne v novém roce. Poblíž se nachází také kouzelná zvonička, ve které si můžete zkusit vyzvonit svá přání.

Z BEST Hotelu Garni se do centra dostanete pěšky za necelých patnáct minut – tak akorát na zahřátí, aby vás mezi stánky nepřepadla zima, přitom dost blízko na to, abyste nemuseli využívat žádný druh dopravy a Olomouc si užili naplno. Obzvlášť v období adventu však míváme velké množství rezervací, doporučujeme proto zajistit si ubytování s předstihem, ať nemusíte čekat další rok.

Novinky hotelu
, ,
Co byste si v Olomouci neměli nechat ujít
Aktivní víkend v Olomouci

Další podobné články